Artikelafbeelding
  • Opdrachtgever: House of European History
  • Upload pdf: media/bruns-pdf/2cd95188fa_LR-NL-zondertotaalsom.pdf
  • Ontwerper: Kossmanndejong
  • Locatie: Brussel, België
  • Aantal m2: 500
  • Realisatie: 01-10-2020
  • Disciplines: Interieur, Vitrines, Audiovisuele middelen en Multimedia, Grafisch
  • Werkvelden: Museum
  • Thema's:

Fake for Real - Een geschiedenis van vervalsingen

House of European History, cultureel en historisch museum in Brussel, is in de geschiedenis van vervalsingen gedoken. Oftewel informatie waarbij de vraag gesteld kan worden: is het Fake or Real? De tijdelijke tentoonstelling Fake for Real laat zien dat de overspoeling van desinformatie niet alleen iets is van nu, maar al een probleem is sinds mensenheugenis. De geschiedenis staat bol van voorbeelden in nepverhalen en objecten die als echt worden gepresenteerd.
Bezoekers worden uitgenodigd na te denken over hoe onwaarheden worden verteld en met welk doel. Tentoonstellingscurator Joanna Urbanek legt uit: “We moeten ons ervan bewust zijn dat we soms misleid willen worden, ons dagelijks bestaan willen overstijgen, willen dagdromen. Het is menselijk om bepaalde vervalsingen te omarmen. Maar die neiging kan worden uitgebuit en de gevolgen zijn enorm.”

Bruns was verantwoordelijk voor het design & build project in samenwerking met ontwerpbureau Kossmanndejong, software ontwikkelaar Kiss The Frog en film/motion designer Shosho.

Download PDF
Laat hier uw e-mailadres achter en u ontvangt direct de referentie als PDF.
Ongeldige invoer

   -   Mail

Museumpark VONK
Museumpark VONK in Eindhoven neemt bezoekers mee op een reis door 10.000 jaar regionale geschiedenis
Vilvite - Planet Ocean
Met Planet Ocean neemt het VilVite Science Center in Bergen bezoekers mee naar deverborgen wereld va
ARTIS-Aquarium
Het ARTIS-Aquarium in Amsterdam is één van de oudste nog werkende aquaria ter wereld en een rijksm
Valkhof Museum
Het Valkhof Museum heeft na een ingrijpende renovatie en verduurzaming zijn deuren opnieuw geopend.
Meer informatie?
Voor meer informatie over Bruns en onze productiemogelijkheden nodigen we u graag uit voor een bezoek aan onze inspirerende locatie De Ploeg. Laat uw gegevens achter, zodat we contact met u kunnen opnemen.
Ongeldige invoer
Ongeldige invoer
Ongeldige invoer
Ongeldige invoer

Bruns B.V. | Rijksmonument De Ploeg, Riethovensedijk 20, 5571 CR Bergeijk (NL) | T +31 (0)497 577027   

Algemene voorwaarden Bruns | General conditions Bruns